Läti julgeolekupolitsei uurib rahvuslaste seotust tšetšeenidega

 (7)
Läti julgeolekupolitsei uurib rahvuslaste seotust tšetšeenidega
Foto: Delfi.lv

Läti julgeolekupolitseile saabusid signaalid rahvusradikaalse partei Visu Latvijai! kahtlaste finantseerimisallikate kohta, teatas intervjuus siseminister Linda Mūrniece. Väidetavalt on partei sponsorite hulgas tšetšeeni kogukonna esindajad.

Asja hakkas uurima Läti julgeolekupolitsei, mitte korruptsiooni ennetamise ja selle vastu võitlemise büroo. Mūrniece sõnul on julgeolekupolitsei eesmärk välja selgitada võimalikud provokatsioonid ja kahtlased fianantstehingud, teatab Läti Delfi.

„On võimalik, et kuulujutte levitatakse spetsiaalselt, seetõttu on oluline neid kontrollida,” ütles Mūrniece. Samas ei suutnud siseminister seletada, miks tunduvad Läti eriteenistustele kahtlased tšetšeenide poolt tehtavad annetused.

Asja uurimist kinnitas ka Läti julgeolekupolitsei juhi abi Kristīne Apse-Krūmiņa. Tema sõnul kontrollib julgeolekupolitsei operatiivset informatsiooni selle kohta, et parteile Visu Latvijai! või selle liikmetele osutasid valimiseelsel ajal finantsabi Lätis elava tšetšeeni diasporaa esindajad, kes võivad olla seotud organiseeritud kuritegevusega.

Visu Latvijai! esindajad hoiatasid juba teisipäeval oma valijaid, et lähemal ajal on oodata parteivastast laimukampaaniat.