Lapsevägistamises süüdistatav USA treener: käisin poistega duši all, aga ei ole pedofiil

 (3)
Lapsevägistamises süüdistatav USA treener: käisin poistega duši all, aga ei ole pedofiil
Reuters/Scanpix

Laste seksuaalse kuritarvitamise skandaali keskmes olev USA Pennsylvania ülikooli jalgpallitreener Jerry Sandusky tunnistas intervjuus, et käis koos poistega duši all, kuid eitas, et on pedofiil. Sandusky ütles, et „müras poistega“, embas neid ja puudutas nende jalgu, aga ei võta süüdistusi omaks.

67-aastast Sanduskyt süüdistatakse vähemalt kaheksa poisi kuritarvitamises 15 aasta jooksul. Tunnistaja väitis, et nägi Sanduskyt 2002. aastal duši all vägistamas 10-aastast poissi, vahendab BBC News.

Intervjuus telekanalile NBC ütles Sandusky esmaspäeva õhtul: „Ma olen lastega müranud. Olen käinud pärast treeningut duši all. Ma olen neid kallistanud ja puudutanud nende jalgu ilma seksuaalse kontakti kavatsuseta.“

Kui Sanduskylt küsiti, kas ta on teinud midagi valesti, vastas ta: „Ma ei oleks pidanud nende poistega duši alla minema."

Küsimusele, kas ta on pedofiil, vastas Sandusky eitavalt.

„Seksuaalselt huvitatud?“ küsis Sandusky. „Teate, ma naudin noori inimesi. Mulle meeldib nendega koos olla. Aga ei, ma ei ole noortest poistest seksuaalselt huvitatud.“

Sandusky advokaat Joe Amendola ütles intervjuus CNN-ile, et tema klient on suur ülekasvanud poiss ning sportlastel olevat tavaks koos duši all käia.