Lääne-Soomes nähti ja kuuldi õhtupoolikul taevas tulekera

 (6)
Lääne-Soomes nähti ja kuuldi õhtupoolikul taevas tulekera
Reuters/Scanpix

Soome astronoomiaühingu Ursa teateal kukkus riigi lääneossa Pohjanmaale kogukas meteoor. Ursa vaatluskeskuse juhi Jukka-Pekka Teitto sõnul ei mäleta ta, et oleks kunagi lugenud nii palju teateid meteoori kohta.

Juhtumist tegi erakordse ka see, et tulekera märgati keset päeva. Pohjanmaal oli Ursa teatel selge ilm, mis teeb vaatlemise raskemaks. Meteoori märgati umbes kell 17.15 teisipäeval, vahendab Ilta-Sanomat.

„Öösel oleks see olnud uhke vaatepilt,“ kahetses Teitto. „On raporteeritud, et seoses tulekeraga kuuldi võimsat mürinat. See viitab sellele, et kõne all olev taevakeha tuli väga madalale atmosfääri.“

Teitto pidas tõenäoliseks, et meteoorist jõudis meteoriite ka maapinnani.

Ilta-Sanomat leidis Kokkola lähedalt Isokyläst ühe pealtnägija.

„Tegime isaga remonti. Olime õues remondiasju arutamas, kui isa küsis, et mis see seal taevas liigub,“ rääkis Jouni Virtanen. „See oli ilutulestikuraketi moodi. Sellest jäi järele suitsujutt ja esiots oli ere, tähe moodi – natuke nagu magneesiumi põletataks.“

See oli juba teine kord Virtaneni elus, kui ta nägi päevasel ajal taevas tulekera.

„Ütlesin isale, et selline teeb tavaliselt helikiiruse ületamise paugu. Kui tõin toast fotoaparaadi, siis see tuligi,“ rääkis Virtanen.