KUULA | Ekspress Meedia ajakirjanikud arutavad Taani-Läti tüli ja USA eelvalimisi. Kelle võitu loota?

 (15)
KUULA | Ekspress Meedia ajakirjanikud arutavad Taani-Läti tüli ja USA eelvalimisi. Kelle võitu loota?
Mike Bloomberg, Elizabeth Warren, Bernie Sanders ja Joe BidenFoto: Zuma Press

Lõppeva nädala välisuudiseid kommenteerisid Maalehe ajakirjanik Argo Ideon ja Eesti Päevalehe välisuudiste juht Kadri Veermäe, saadet juhtis Kaarel Kressa.

Alustuseks arutavad ajakirjanikud USA demokraatide eelvalimiste üle. Üks kandidaatidest on Ida-Euroopa lähedane sõber, kes külastas hiljuti ka Eestit. Teine jälle on võrrelnud Krimmi annekteerimist USA käitumisega 19. sajandil, kui Mehhiko käest hõivati California ja Texas. Kelle võit oleks kõige kasulikum meie mätta otsast vaadates?


Ühe värske küsitluse järgi juhib üleriigilist mõõduvõtmist vasakpoolne senaator Bernie Sanders, kellele järgnevad endine asepresident Joe Biden ja miljardär Mike Bloomberg. Bideni šansid paistavad aga olevat languses, samal ajal kui kampaaniasse juba praegu miljoneid matnud Bloombergi toetus on tõusmas. Võistlusesse on jäänud ka senaatorid Elizabeth Warren ja Amy Klobuchar ning endine linnapea Pete Buttigieg. Juttu tuleb ka Wuhani koroonaviiruse mõjudest Hiina mainele ja majandusele, samuti Taani ja Läti tülist Lõuna-Aafrika Vabariigis tagaotsitava lätlanna pärast.