Kuues USA osariik seadustas homoabielud

 (19)
Kuues USA osariik seadustas homoabielud
AP/Scanpix

New Hampshire’ist sai kolmapäeval kuues USA osariik, kus legaliseeriti samasooliste abielud. Kuberner John Lynch, kes ise on homoabielude vastu, oli sunnitud seadusele alla kirjutama.

Demokraat Lynch lubas seadusele veto panna, kui seaduses ei ole selgelt sätestatud, et kirikuid ja muid usuorganisatsioone ei sunnita homoabielusid laulatama või muid nendega seotud riitusi läbi viima. Seadusandjad viisid seadusse vastavad muudatused sisse, vahendab Associated Press.

Varem on homoabielud seadustanud Massachusetts, Connecticut, Maine, Vermont ja Iowa. Maine’is püütakse seadus rahvahääletusega tühistada.

Californias olid homoabielud lühikest aega lubatud, enne kui need rahvahääletusega taas keelustati.

New Hampshire’i seadus astub jõusse 1. jaanuarist.

Uue seaduse vastuvõtmist tähistavate inimeste hulgas oli ka reverend Gene Robinson, kes valiti 2003. aastal esimeseks avalikult homoseksuaalseks New Hampshire’i episkopaalse kiriku piiskopiks.

Pärast New Hampshire’i otsust jääb Rhode Island ainukeseks Uus-Inglismaa osariigiks, kus samasooliste abielud lubatud ei ole. Arvatakse, et nagu eelmistel aastatel ei lähe ka sel aastal vastavasisuline seaduseelnõu osariigi kongressis läbi.