Kuuba president hoiatas energiakriisi eest diislikütuse puuduse tõttu


Kuuba president hoiatas energiakriisi eest diislikütuse puuduse tõttu
Foto: ERNESTO MASTRASCUSA, EPA

Kuuba president Miguel Díaz-Canel hoiatas kohaliku aja järgi eile õhtul, et riiki ähvardab energiakriis diislikütuse puuduse tõttu, kuid avaldas lootust, et lähipäevil õnnestub elektrikatkestusi vältida.

Díaz-Canel süüdistas USA sanktsioone ja hoiatas kuubalasi, et nad valmistuksid kütusepuuduse vahetuteks mõjudeks, vahendab Associated Press.

„Võib olla probleeme toodete jaotamisega, mis sõltub diislikütusega transpordist, ühistranspordis ja energiatootmises, mille vältimiseks me püüame meetmeid tarvitusele võtta,” ütles Díaz-Canel televisioonis esinedes.

Juba enne presidendi esinemist oli ühistranspordis märgatavaid häireid, mis tekitasid tipptundidel pikki järjekordi.

„Ma mõistan, et ollakse mures, aga me ei ole eriperioodis,” ütles Díaz-Canel, kasutades Kuuba väljendit majanduskriisi kohta, mis järgnes Nõukogude Liidu lagunemisele ja sealse toetuse lõppemisele.

Kuigi lubatud meetmete sisu ei täpsustatud, teatasid president ja majandusminister Alejandro Gil, et lähipäevil on erinevaid märgatavaid piiranguid. Mõned riiklikud tööstusettevõtted katkestavad tootmise ja kutsuti isegi üles kasutama rohkem loomtransporti.

Díaz-Canel süüdistas karmistatud USA sanktsioone, mille hulgas on meetmed laevafirmade vastu, mis transpordivad Kuubale naftat peamiselt riigi peamisest liitlasriigist Venezuelast.