Küsitlus: Niinistö toetus vähenes, Väyrynen ja Haavisto teisel kohal võrdsed


Küsitlus: Niinistö toetus vähenes, Väyrynen ja Haavisto teisel kohal võrdsed
Scanpix

Keskerakondlane Paavo Väyrynen ja roheline Pekka Haavisto saaksid Soome presidendivalimiste esimeses voorus mõlemad 17 protsenti häältest, kui valimised toimuksid praegu, selgub ajalehe Helsingin Sanomat tellitud värskest küsitlusest.

Küsitluse tulemused on erakordselt värsked, see viidi läbi eelmisel nädalal kolmapäevast pühapäevani. Samal ajal toimus eelhääletus, teatab Helsingin Sanomat.

Haavisto toetus on detsembri lõpu üheksa protsendiga võrreldes ligi kahekordistunud. Ka Väyryneni toetus on selgelt kasvanud.

Koonderakondlase Sauli Niinistö suur edumaa on sulanud 39 protsendini neist, kes on oma otsuse teinud. Detsembri lõpu küsitluses toetas Niinistöt veel 48 protsenti vastanutest.

Suursoosiku toetuse osaline langus on tüüpiline, ütles uuringufirma TNS Gallup esindaja Juhani Pehkonen.

Teised kandidaadid on selgelt maha jäänud. Põlissoomlase Timo Soini toetus on üheksa protsenti ning sotsiaaldemokraat Paavo Lipponeni ja vasakliidu esindaja Paavo Arhinmäki poolt hääletaks kuus protsenti vastanutest. Nende toetusprotsenti pole muutunud.

Seotud lood:

On üsna kindel, et valimistel toimub teine voor, kus Niinistö saaks 61-67-protsendise toetuse.

Kõhklevate valijate hulk on siiski endiselt märkimisväärne. 14 protsenti vastanutest ei osanud öelda, kelle poolt hääletab. 17 protsenti ei tahtnud aga oma eelistust öelda. Nende hulgas on ka eelhääletusel osalenuid.