Kus on Putin? Internet kihab spekulatsioonidest

 (150)
Kus on Putin? Internet kihab spekulatsioonidest
Foto: Kuvatõmmis Twitter' veebilehelt

Venemaa presidendi Vladimir Putini haihtumine avalikkuse eest on pannud suhtlusvõrgustikud kihama. Levivad erinevad spekulatsioonid alates sellest, et Putini sõbratar Alina Kabajeva on Šveitsis tema last ilmale toomas, kuni selleni, et Putin on raskelt haigestunud. Sekka visatakse Kremli kulul nalja.

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov on viimastel  päevadel korduvalt toonitanud, et riigipea tervisega on kõik korras, ning öelnud, et presidendi käepigistus on nii tugev, et võib käe murda, kirjutab Washington Post.

„Niipea, kui kevadel ilmub välja päike, niipea, kui hakkab lõhnama kevade järele, toimub nende juttude ägenemine,“ selgitas Peskov neljapäeval, öeldes, et riigipea külastab järgmise nädala lõpus Kasahstani. „Mõnikord ta ilmub sagedamini avalikkuse ette, mõnikord mitte.“

Putini kadumine on kuum teema nii Venemaal kui ka mujal maailmas. Ja kuigi kuulujutud levivad kulutulena, on need kõik seni vaid spekulatsioonid. Twitteris on kasutajad postitanud oma hinnanguid, kasutades teemaviidet (hashtag) #ПутинУмер või #PutinIsDead, samuti on populaarsust kogumas veidi leebema tooniga teemaviide #WhereIsPutin.