Küprose pangajuhid paluvad parlamendil päästepaketiga nõustuda

 (26)
Küprose pangajuhid paluvad parlamendil päästepaketiga nõustuda
Foto: Bogdan Cristel, Reuters/Scanpix

Küprose kaks suuremat panka kutsusid reedel parlamendisaadikuid nõustuma hoiuste maksustamisega, et päästa riigi pangandussektor kokkuvarisemisest.

"Seda peaksid mõistma kõik... eriti 56 parlamendiliiget... enam ei tohi viivitada Euroopa ettepaneku heaks kiitmise ja üle 100 000 euro suurustele hoiustele maksu kehtestamisega, et meie pangandussektor päästa," ütles Bank of Cypruse president Andreas Artemis, vahendavad AFP ja BNS.

Ta lisas, et pangandussektori kokkuvarisemise tulemusel kaotataks jäädavalt kõik üle 100 000 euro suurused hoiused ning häviksid paljud ettevõtted ja töökohad.

Tema kolleeg teises suures Küprose pangas Popular Bankis (Laiki Bank), mida on alates neljapäevast pankrott ähvardanud, esines analoogilise üleskutsega.

Valitsuse pressiesindaja ütles reedel, et valitsus peab kõnelusi nn troikaga, kuhu kuuluvad Euroopa Liit, rahvusvaheline valuutafond (IMF) ja Euroopa Keskpank.

Euroopa Liit andis Nikosiale aega esmaspäevani, et saada kokku 5,8 miljardit eurot, kindlustamaks riigile 10 miljardi euro suuruse abipaketi.