Kuberneri kohusetäitja Degtjarjov: Habarovski meeleavaldajatelt võeti ära kirves ja nuge

 (28)
Kuberneri kohusetäitja Degtjarjov: Habarovski meeleavaldajatelt võeti ära kirves ja nuge
Mihhail DegtjarjovFoto: TASS

Korrakaitsjad võtsid laupäeval Habarovskis meeleavaldajatelt ära kirve ja nuge, teatas Moskvast krai kuberneri ajutiseks kohusetäitjaks saadetud Mihhail Degtjarjov Instagramis.

Juba alates 11. juulist toimuvad Habarovskis sanktsioneerimata meeleavaldused krai vahistatud endise kuberneri Sergei Furgali toetuseks. Laupäeval, 25. juulil oli meeleavaldus senistest suurim ja Vene opositsiooni andmetel olid kohal kümned tuhanded inimesed, vahendab RIA Novosti.

„Laupäeval võtsid korrakaitsjad sanktsioneerimata aktsioonil Habarovskis ära mitu nuga ja isegi kirve. Suudate endale ette kujutada? Miks tuli inimene kirvega massiaktsioonile, on mul küsimus. Jäägem koju, tegelegem oma asjadega, aidakem sugulasi ja lähedasi ning hoidkem teineteist,” kirjutas Degtjarjov.

Degtjarjovi sõnul suhtub ta Furgali toetuseks miitingutele tulevatesse inimestesse lugupidamisega.

„On absoluutselt normaalne omada oma arvamust ja kaitsta minu parteikaaslast. Aga ikkagi parim abi on, kui igaüks töötab oma kohal ja mina kui kuberneri ajutine kohusetäitja jätkan neid häid asju, mida tema kavatses. Millega ma ka tegelen,” ütles Degtjarjov.