Ku Klux Klani endine juht usub, et Trump suudab Hitleri rehabiliteerida

 (59)
Ku Klux Klani endine juht usub, et Trump suudab Hitleri rehabiliteerida
Foto: Ralph Freso, AFP/Scanpix

Ku Klux Klani endine juht David Duke teatas, et Vabariikliku Partei võimalik presidendikandidaat Donald Trump, kellele valgete ülemvõimu propageeriv rassistlik organisatsioon hiljuti ka avalikult toetust avaldas, võib rehabiliteerida Adolf Hitleri imago.

„Tuleb tõdeda, et nad võivad hakata rehabiliteerima seda vuntsidega meest Saksamaal, kuna ma nägin hiljuti Trumpi-vastast reklaami, vihast reklaami, mis võrdles Donald Trumpi ja Adolf Hitlerit, kes rääkisid mõlemad oma riigi taas suureks tegemisest,“ ütles Duke.

Duke leiab, et Trumpi-vastane suur meediakampaania võib ameeriklaste suhtumist Hitlerisse muuta, vahendab The Daily Beast.

„Sõda Donald Trumpi vastu tähendab tegelikult sõda Ameerika vastu, ja see käib edasi, see on sõda, mis käib Euroopa-Ameerika enamuse vastu,“ kuulutas Duke, süüdistades ühtlasi sionistlikke juute meedia kontrollimises ja sellega manipuleerimises. „Meedia üritab sütitada vihkamist ja vägivalda Donald Trumpi ja tema sadade tuhandete, võiks isegi öelda miljonite toetajate vastu, ja see toimus ka Chicagos.“