Krimmi fašistide käest päästmise referendumil olid vaatlejateks mitmed Euroopa paremäärmuslased

 (38)
Krimmi fašistide käest päästmise referendumil olid vaatlejateks mitmed Euroopa paremäärmuslased
Béla KovácsFoto: Sergei Fadeitšev, ITAR-TASS

Samal ajal kui Venemaa esitab Krimmi referendumit sammuna regiooni päästmiseks neonatside käest, oli paljud „sõltumatud vaatlejad“, keda Krimmis nähti, Euroopa paremäärmuslaste ridadest, vahendab blogi The Interpreter.

Mõned näited:

Béla Kovács – Euroopa Parlamendi liige Ungari paremäärmuslikust erakonnast Jobbik.

Aymeric Chauprade – natsionalist, Vene-meelne poliitikateoreetik ja Prantsusmaa paremäärmusliku rahvusrinde liige. Rahvusrinde juht Marine Le Pen on toetanud Venemaa seisukohti Ukraina osas ning mõistnud hukka Maidani liikumise äärmuslased.

Frank Creyelman – Euroopa Parlamendi liige Belgiast, kes esindab paremäärmuslikku erakonda Vlaams Belang (varem Vlaams Blok).

Seotud lood:

Ewald Johann Stadler – Euroopa Parlamendi liige kadunud Jörg Haideri Bündnis Zukunft Österreichist (Austria tuleviku liidust).

Luc Michel – on aktiivne mitmete neonatslike organisatsioonide juures Belgias ning toetab Venemaal Eduard Limonovi natsionaalbolševikke.

Veel oli Krimmis näha kommuniste või neid, kellel on nostalgilised sümpaatiad Nõukogude Liidu vastu, nagu näiteks Angourakis ja Al-Sabty, või sellised, kellel on äärmiselt tihedad suhted Venemaaga, nagu Soome dotsent Johan Bäckman. Lätist oli kohal näiteks tuntud sealsete venekeelsete õiguste eest võitleja Tatjana Ždanoka.