Kremli veebilehe andmetel Putin Balti riikide juhte uue aasta puhul ei õnnitlenud

 (218)
Kremli veebilehe andmetel Putin Balti riikide juhte uue aasta puhul ei õnnitlenud
Foto: RIA Novosti, REUTERS

Venemaa president Vladimir Putin õnnitles paljude välisriikide riigi- ja valitsusjuhte ning rahvusvaheliste organisatsioonide juhte jõulude ja saabuva uue aasta puhul. Balti riigid Kremli veebilehe andmetel Putini õnnesoove ei pälvinud.

Venemaa naaberriikidest õnnitles Putin Soomet, Valgevenet, Aserbaidžaani, Kasahstani, Hiinat, Jaapanit ja USA-d ning lisaks Abhaasiat ja Lõuna-Osseetiat, selgub Venemaa presidendi veebilehel avaldatud tekstist.

Veel lausus Putin häid sõnu Austriale, Argentinale, Armeeniale, Brasiiliale, paavst Franciscusele, Ungarile, Venezuelale, Suurbritanniale, Saksamaale, Iisraelile, Indiale, Hispaaniale, Itaaliale, Kanadale, Kõrgõzstanile, Lõuna-Koreale, Kuubale, Moldovale, Monacole, Serbiale, Tadžikistanile, Türkmenistanile, Türgile, Usbekistanile, Prantsusmaale ja Lõuna-Aafrika Vabariigile.

Oma õnnesoovis USA presidendile Barack Obamale rõhutas Putin, et saabuval aastal tähistavad riigid Võidu 70. aastapäeva, mis tuletab meelde Venemaa ja USA vastutust rahu ja rahvusvahelise stabiilsuse toetamise eest ning nende erilist rolli ülemaailmsetele väljakutsetele ja ohtudele vastuseismisel. Vene-Ameerika partnerlus võiks Putini sõnul edukalt areneda, kui järgitaks võrdõiguslikkuse ja vastastikuse austuse põhimõtteid.

Kui rääkida Venemaa naaberriikidest, keda Putin Kremli veebilehe andmetel õnnitluse vääriliseks ei pidanud, siis need on Norra, Eesti, Läti, Leedu, Poola, Ukraina, Gruusia, Mongoolia ja Põhja-Korea.