Kremli pressiesindajal Peskovil diagnoositi kahepoolne kopsupõletik

 (30)
Kremli pressiesindajal Peskovil diagnoositi kahepoolne kopsupõletik
Foto: Jevgenia Novoženina, Reuters

Venemaa presidendi pressisekretär Dmitri Peskov teatas, et tal diagnoositi kahepoolne kopsupõletik. Peskov rääkis oma kogetust ajalehelele Kommersant.

Peskovi sõnul ei olnud tal esimesel päeval pärast positiivset testi sümptomeid, vahendab Interfax.

„No ja tegelikult esimesel päeval ei olnud üldse mingeid sümptomeid, aga pärast tõusis palavik veidi üle 37... Noh selline ebameeldiv palavik... Ja kondid valutasid. Ja Tanjal (Peskovi abikaasa Tatjana Navka – toim) hakkasid kondid valutama, tal oli kõrgem palavik. Kaks-kolm päeva lamasime kodus. No 37,4 päeval... No 37,8 öösel...” rääkis Peskov.

Peskovi sõnul võeti pärast seda vastu otsus sõita haiglasse, kus talle tehti kompuutertomograafuuring. Oli vaja kindlaks teha, et ei ole ohtu kopsudele.

Sel hetkel oli Peskovil tema sõnul juba kopsupõletik. Ta lisas, et paljud põevad seda praegu kodus, aga tema puhul ei olnud valikut.

„Jah, kui see on kahepoolne, valikut ei ole. Ja siin on veel eripära selles, et sinu kopse ei õgi niivõrd viirus, kuivõrd sinu enda organism. See tähendab, et algab hormonaalne torm ja immuunsüsteem püüab sellest viirusest jagu saada. Ja koos viirusega hakkab õgima kopse. Ja siit see „mattklaasi” efekt (kopsudes, paistab kompuutertomograafias). See võib viia tromboosini kopsudes. Aga siin on kuidas kellelgi...” lisas Peskov.

Peskov ütles, et on kogu epideemia ajal andnud teste pea igapäevaselt.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!