Kremli pressiesindaja Peskov keeldus kommenteerimast oma tütre postitust vangistatud näitleja toetuseks

 (10)
Kremli pressiesindaja Peskov keeldus kommenteerimast oma tütre postitust vangistatud näitleja toetuseks
Jelizaveta PeskovaFoto: Mihhail Tereštšenko, TASS

Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov ütles, et ei kommenteeri oma tütre Jelizaveta blogipostitust, milles viimane avaldas toetust OMON-i võitleja väidetava õla nihestamise eest vangi mõistetud näitlejale Pavel Ustinovile.

„Ma ei pea võimalikuks kommenteerida oma tütre publikatsioone,” ütles Peskov vastuseks ajakirjanike küsimusele Jelizaveta postituse kohta, mis hiljem kustutati. Peskovi sõnul ta tihti nõustub ja tihti ei nõustu tütre kirjutistega, aga kõnealust juhtumit kommenteerima ei hakka, vahendab TASS.

Lisaks sellele märkis Peskov, et Kremlis ei tutvuta iga blogija iga postitusega, ja teatas, et tal ei ole mingit pistmist ei postituse ega selle kustutamisega.

Jelizaveta Peskova postitas eile raadiojaama Ehho Moskvõ veebilehele kommentaari, milles kritiseeris Ustinovi kohtuotsust. Ta nimetas seda absurdseks ebaõigluseks, korralageduseks õiguskaitseorganite poolt ja katseks panna toime midagi riigipöörde taolist muu hulgas riigipea vastu. Mõne aja pärast postitus kustutati.

Ustinov mõisteti 3,5 aastaks kolooniasse selle eest, et nihestas väidetavalt 3. augusti sanktsioneerimata meeleavaldusel Moskvas rahvuskaartlase õla.