Kreml: Venemaa ei aruta Krimmi Ukrainale tagastamist ka mitte USA-ga

 (141)
Kreml: Venemaa ei aruta Krimmi Ukrainale tagastamist ka mitte USA-ga
Dmitri PeskovFoto: Sergei Gunejev, Sputnik

Venemaa ei hakka Krimmi Ukrainale tagastamise teemat arutama, ka mitte USA-ga, teatas ajakirjanikele Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov, kommenteerides Valge Maja pressisekretäri Sean Spiceri avaldust, mille järgi on USA president Donald Trump selgelt öelnud, et ootab Krimmi tagastamist Ukrainale.

„Mis puudutab Krimmi tagastamist, siis seda teemat ei arutata, sest seda ei saa arutada. Venemaa ei aruta oma territooriumiga seotud küsimusi välispartneritega,“ ütles Peskov TASS-i vahendusel.

Peskov kinnitas, et Krimmi staatuse teema ei olnud jutuks jaanuari lõpus toimunud Venemaa presidendi Vladimir Putini ja Trumpi telefonivestluses.

Peskov ei andnud uusi kommentaare selle kohta, kas Putin selgitas vestluses Trumpiga olukorda Ukrainas. „Me oleme öelnud kõik, mida tahtsime teie mainitud telefonivestluse tulemuste kohta öelda,“ rõhutas Peskov.

Venemaa jätkab Peskovi sõnul järjekindlalt oma argumentatsiooni esitamist partneritele Krimmi kohta.

„Venemaa president selgitab väga kannatlikult ja järjekindlalt oma partneritele ja vestluskaaslastele põhjuseid, mis viisid selleni, et krimlased võtsid vastu otsuse otsida Venemaalt kaitset ja saada tema osaks. Ta jutustab väga kannatlikult ja järjekindlalt Ukraina pöörde lugu, mida paljus sponsoreeriti väljastpoolt,“ ütles Peskov.