Kreml: Moskva sulgemist koroonaviiruse tõttu ei arutata

 (11)
Kreml: Moskva sulgemist koroonaviiruse tõttu ei arutata
Foto: Sergei Savostjanov, TASS

Moskva sulgemise teemat seoses koroonaviirusesse nakatunute arvu suurenemisega ei arutata, teatas Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov täna ajakirjanikele.

Peskovilt küsiti, kuivõrd muutub aktuaalsemaks pealinna sulgemise teema seoses haigestunute arvu kasvuga, vahendab Interfax.

„Seni mitte sugugi. Seda ei arutata. Nagu ei ole arutatud, nii ka ei arutata,“ lausus Peskov.

Vene sotsiaalmeedias on levinud teated, et Moskvas kavatsetakse kehtestada koroonaviiruse tõttu komandanditund. Need teated on ümber lükanud koroonaviiruse olukorra kontrolli ja jälgimise Moskva operatiivstaap ja Venemaa kaitseministeerium.

Koroonaviirusesse nakatunute arv Venemaal kasvas viimase ööpäevaga 71 inimese võrra 438-ni, teatas täna peaminister Mihhail Mišustin. Kõik uued juhtumid registreeriti Moskvas, teatas sealne operatiivstaap.

Moskva linnapea Sergei Sobjanin kohustas üle 65-aastasi ja raskeid kroonilisi haiguseid põdevaid inimesi olema 26. märtsist 14. aprillini kodusel režiimil.

Peaminister Mišustin nõustus aga vajadusega karmistada administratiivvastutust karantiinireeglite rikkumise eest.

Seotud lood:

„Ma tahtsin pöörduda teie poole nende korralduste kiirendamise teemal, mille te olete juba andnud administratiivvastutuse tugevdamiseks karantiinireeglite rikkumise eest. Täna on see väga aktuaalne,“ ütles Venemaa valitsuse juures asuva koroonaviirusesse nakatumise levimise vastu võitlemise koordinatsiooninõukogu presiidiumi istungil Venemaa peasanitaararst Anna Popova.

„Jah, me kindlasti teeme seda. See tuleb formuleerida presiidiumi tulemuste järgi,“ vastas Mišustin.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!