Kreml: Moskva korraldus üle 65-aastastele inimestele koju jääda Putinile ei laiene

 (45)
Kreml: Moskva korraldus üle 65-aastastele inimestele koju jääda Putinile ei laiene
Foto: Jevgenia Novoženina, Reuters

Kremli pressiesindaja Dmitri Peskov teatas, et soovitus üle 65-aastastele inimestele end koroonaviiruse tõttu isoleerida 26. märtsist kuni 14. aprillini ei laiene president Vladimir Putinile, vahendab Interfax.

Ajakirjanike küsimusele, kas Venemaa president kavatseb näidata eeskuju ja kodust mitte väljuda, vastas Peskov: „Töö on töö, seda enam presidendi töö, see toimub loomulikult väljaspool neid kriteeriume, mis on määratud piiravates ja soovituslikes dokumentides.“

Peskov tuletas meelde, et „president seni töötab, te näete, et selliseid massilisi üritusi loomulikult keegi läbi ei vii ja neist ei mõtle – praegu ei oleks mõistlik seda teha“.

Lisaks sellele ütles Peskov, et Putin „elab riiklikus residentsis. Vastavalt kõige sagedamini seal, kus ta elab, seal ka töötab ja vastupidi“.

„Mis puudutab maski kandmist, siis seal, kus on avalikud üritused, pöördume me palvega meedikute poole, et nende ürituste osalejad võiksid teha teste, nagu oli enne Putini komandeeringut Krimmi. Ma arvan, et järgime seda praktikat ka edaspidi,“ ütles Peskov.

Peskov märkis, et Moskva linnapea Sergei Sobjanini korraldust üle 65-aastastele inimestele kodusele režiimile jääda ei saa võib-olla täita kõik presidendiadministratsiooni töötajad, aga töötajate otsusesse seda teha suhtutakse mõistvalt.

Putin on praegu 67-aastane.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!