Kreml: Armeenia peaministri tagasiastumise ja Ukraina riigipöörde võrdlemine on kohatu

 (12)
Kreml: Armeenia peaministri tagasiastumise ja Ukraina riigipöörde võrdlemine on kohatu
Foto: Aram Kirakosjan, AP

Kremlis ei taheta tõmmata paralleele Armeenia sündmuste ja Venemaa ametniku hinnangu järgi Ukrainas toimunud riigipöörde vahel: olukord on täiesti erinev ja see on kohatu, teatas ajakirjanikele Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov.

„Ma ei hakkaks paralleele tõmbama, sest olukord on ikkagi täiesti erinev. Vaevalt saab siin otseseid paralleele tõmmata. Loomulikult seisab veel ees olukorra analüüsimine ja ma kordan veel kord: me jälgime seda väga tähelepanelikult. Aga praegu võin ma öelda, et leida mingeid seoseid Ukrainaga on siin kohatu,” ütles Peskov, vastates küsimusele, kas Armeenia sündmused on riigipööre, võttes arvesse, et analoogsed sündmused Ukrainas toimusid samuti „tänava surve all”, vahendab RIA Novosti.

Armeenia peaminister Serž Sargsjan astus eile päevi kestnud meeleavalduste järel ametist tagasi. Varem oli Sargsjan olnud kaks ametiaega Armeenia president aastatel 2008-2018. Protestiaktsioonid tema peaministriks saamise vastu algasid 13. aprillil. Opositsioon süüdistab Sargsjani ebaefektiivses valitsemises ja majandusliku olukorra halvenemises. 17. aprillil teatas opositsioon „sametrevolutsiooni” algusest. Vaatamata protestidele valis parlament samal päeval Sargsjani peaministriks. Enne seda olid jõustunud põhiseadusemuudatused, mille järgi sai kõige suurema võimu presidendi asemel peaminister.