Kreml annab järele? Ka meeleavaldajad vabastati

 (27)
Kreml annab järele? Ka meeleavaldajad vabastati
Foto: SERGEI KARPUKHIN, Reuters/Scanpix

Moskva politsei otsustas vabaks lasta kõik meeleavaldajad, kes viimastel päevadel Aleksei Navalnõi süüdi- ja vangimõistmise vastu on protesteerinud, teatas inimõigusorganisatsioon.

Neljapäeva õhtupoolikul kogunes hinnanguliselt kolm tuhat inimest Moskva südalinna ja veel kaks tuhat Peterburi kesklinna, et süüdi- ja vangimõistva kohtuotsuse vastu meelt avaldada.

"Kõik Moskva kesklinnas kinni peetud inimesed on nüüdseks vabastatud," teatas reede hommikupoolikul inimõigusorganisatsioon OVD-Info.

Navalnõi toetajate kogunemine toimus Kremli lähistel asuval Maneeži väljakul, kust Moskva politsei üritas sinna kogunenud hinnanguliselt 3000 inimest ka hoogsalt ära ajada, kuna linnavõimude andmetel puudus meeleavalduseks luba.

Meeleavaldusi jälgiva organisatsiooni andmetel vahistati öö jooksul Moskvas kokku 209 meeleavaldajat.

Peterburis kogunes hinnanguliselt 2000 inimest Navalnõi portreedega Nevski prospektile, ühiselt karjuti: "Putin on varas". Politsei teatas vähemalt 40 meeleavaldaja vahi alla võtmisest.

Neljapäeva keskpäeval käskis Kirovi linna kohus ka Navalnõi ajutiselt vahi alt vabaks lasta, kuigi eile teatas kohtunik Sergei Blinov, et opositsionäär on kahtlusteta süüdi ja peab veetma viis järgmist aastat trellide taga.