Kreeka võimud vahistasid äärmuspartei Kuldne Koidik juhi

 (10)
Kreeka võimud vahistasid äärmuspartei Kuldne Koidik juhi
AFP/Scanpix

Kreeka võimud vahistasid laupäeval neonatsliku erakonna Kuldne Koidik juhi Nikos Michaloliakose, ütles politseiallikas.

Vahistamine on seotud partei suhtes algatatud uurimisega vasakpoolse hiphopmuusiku tapmise asjus, vahendas BNS.

Kinni peeti ka Kuldse Koidiku parlamendiliige ja pressiesindaja Ilias Kassidiairis ja veel kaks parteiliiget, keda kahtlustatakse "kuritegelikku organisatsiooni" kuulumises.

Vahistamiskäsk on antud veel vähemalt viie Kuldse Koidiku rahvaesindaja ja kümnete parteiliikmete kohta, ütles anonüümsust soovinud allikas.

Nurkasurutud paremäärmuslik erakond, kel on parlamendis 18 liiget, üritab kõigutada Kreeka poliitikamaastiku stabiilsust oma saadikute tagasikutsumisega.

Samm, millega parteijuht Michaloliakos reedel ähvardas, tooks kaasa kordusvalimised 15 piirkonnas üle riigi. See aga võib kõigutada peaminister Antonis Samarase võimuliitu, kel on 300-kohalises parlamendis 155 kohaga napp enamus, kuid kes on sunnitud viima rahvusvaheliste võlausaldajate nõudel läbi rasked avaliku sektori reformid.

Kuldse Koidiku tegevuse suhtes on algatatud juurdlus seoses 34-aastase antifašistist hiphoppari Pavlos Fyssase surnukspussitamisega 18. septembril.

Kuldne Koidik sai esimest korda parlamenti 2012. aasta valimistega tänu rahva pahameelele rahvusvaheliste abipakettide eest nõutavate kasinusmeetmete ja struktuurireformide üle.