Kreeka põgenikelaagris avastati 20 koroonaviirusega nakatunut ja kehtestati karantiin

 (15)
Kreeka põgenikelaagris avastati 20 koroonaviirusega nakatunut ja kehtestati karantiin
Foto: ALKIS KONSTANTINIDIS, REUTERS

Muret tekitava arenguna on Kreekas karantiini pandud põgenikelaager, mille 20 elanikku said koroonaviiruse diagnoosi.

Võimud hakkasid inimesi laagris testima pärast seda, kui sealt pärit naine Ateena haiglas sünnitas ja tal avastati viirus, vahendab Guardian.

Võimude teatel ei olnud ühelgi positiivse proovi andnud inimesel sümptomeid.

Ateenast kirdes asuvas Ritsona laagris on umbes 3000 varjupaigataotlejat.

„14 päevaks on vastuvõtukeskusse sisenemine ja sealt väljumine rangelt keelatud,“ teatas Kreeka migratsiooniministeerium. „Ümbritsevas piirkonnas on tugevdatud politsei kohalolu.“

Erinevad organisatsioonid avaldavad Kreekale üha tugevamat survet tõsiselt ülerahvastatud migrantide ja põgenike laagrite evakueerimiseks. Laagrites Egeuse mere saartel Türgi ranniku vastas on enam kui 40 000 inimest.

Ainuüksi Lesbose saarel on umbes 22 000 inimest surutud ühte laagrisse, mille äärmiselt halvad hügieeniolud muudavad viiruse leviku mõttes eriti ohtlikuks keskkonnaks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!