Kreeka parlament kiitis heaks järjekordsed kokkuhoiumeetmed

 (1)
Kreeka parlament kiitis heaks järjekordsed kokkuhoiumeetmed
AFP/Scanpix

Kreeka parlament kiitis kolmapäeva hilisõhtul heaks Euroopa Liidu ja rahvusvahelise valuutafondi nõutud järjekordsed kokkuhoiumeetmed, mis olid hädavajalikud uue laenumakse saamiseks.

Kreeka valitsus taotles parlamendilt heakskiitu 18 miljardi euro suurusele säästupaketile. Selle vastuvõtmine oli tingimuseks, et Kreeka saab 31 miljardi euro suuruse laenumakse, vahendab BNS.

Asespiiker Athanassios Nakose täpsustuse kohaselt hääletas kärpekava poolt 153 ja vastu 128 rahvasaadikut.

Varem päeval oli pealinnas Ateenas kärpekava vastu meelt avaldanud rohkem kui 70 000 inimest, kelle ohjeldamiseks politsei kasutas pisargaasi.

Uue kärbete ja maksutõusude paketiga loodetakse aastatel 2013-14 hoida kokku 13,5 miljardit eurot.

Peaminister Antonis Samaras hoiatas nädalavahetusel taas, et hiigelvõlgades riik on sunnitud eurost loobuma, kui parlament uusi kasinusmeetmeid heaks ei kiida.

"Me peame päästma riigi katastroofist..., kui me ei suuda eurotsoonis püsida, ei ole mitte millelgi enam mõtet," ütles valitsusjuht.

Kolmapäeval avaldatud Euroopa Liidu majandusprognoosis märgiti, et võlakoormast, kasinusmeetmetest ja nende vastastest protestidest räsitud Kreeka väljub seitsmeaastasest majandussurutisest 2014. aastal. Euroopa Komisjoni sügisprognoos ennustab kriisi vältel viiendiku võrra kahanenud majandusele 2014. aastal 0,6-protsendist majanduskasvu.