Kreeka natsipartei Kuldne Koidik juhtidele määrati 13-aastane vanglakaristus

 (26)
Kreeka natsipartei Kuldne Koidik juhtidele määrati 13-aastane vanglakaristus
Foto: PANTELIS SAITAS, EPA

Kreeka paremäärmusliku erakonna Kuldne Koidik juht Nikos Michaloliakos mõisteti kuritegeliku organisatsiooni juhtimise eest 13 aastaks vangi.

Lisaks sellele määrati 62-aastasele Michaloliakosele aastane vanglakaristus relva ebaseadusliku omamise eest, vahendavad AFP ja Reuters.

Kohus otsustas eelmisel nädalal, et Kuldne Koidik on kuritegelik organisatsioon. Karistused määrati selle ninameestele täna.

Kohus mõistis 13-aastase vanglakaristuse lisaks Michaloliakosele veel viiele endisele parlamendiliikmele.

Teised endised parlamendiliikmed mõisteti vangi 5-7 aastaks kriminaalsesse organisatsiooni kuulumise eest. Nende hulgas on ka sõltumatu Euroopa Parlamendi liige Ioannis Lagos. Kreeka võimud peavad nüüd taotlema Euroopa Parlamendilt Lagoselt puutumatuse äravõtmist.

Kokku määrati erinevate kuritegude eest karistus enam kui 50 Kuldse Koidiku liikmele.

Eluaegse vanglakaristuse sai erakonna liige Giorgos Roupakias, kes mõrvas 2013. aastal fašismivastase räppari Pavlos Fyssase. See mõrv käivitaski Kuldse Koidiku vastase juurdluse.

Kuldne Koidik pääses Kreeka parlamenti 2012. aastal sisserändevastase programmiga. Ühel hetkel oli ta Kreeka populaarsuselt kolmas erakond. Viimastel valimistel ei saanud ta aga parlamendis ühtki kohta.