Kreeka alustab riigiteenistujate vallandamisega juunis

 (12)
Kreeka alustab riigiteenistujate vallandamisega juunis
Reuters/Scanpix

Kreeka alustab riigiametnike vallandamisega kõigist asutustest juunis, et pidada kinni võlausaldajatega sõlmitud kokkuleppest, milles nähakse ette avaliku sektori töötajate arvu vähendamist 150 000 võrra.

Valitsus peab otsustama, millised kahjumit tootvad avalikud organisatsioonid tuleb sulgeda, kuid allikad teatavad, et nende töötajad pole ainukesed, kes töö kaotavad. Selgub, et töö võivad kaotada töötajad kõigis ministeeriumides, kus ametkondi vähendatakse kolmandiku võrra, ning ka laiema avaliku sektori töötajad. Säästetakse ainult sõjaväge ning kaitse- ja kodanikukaitseministeeriumide töötajaid, teatab Kreeka väljaanne Ekathimerini.

Kreeka teeb koostööd Prantsusmaa ekspertidega, et töötada välja riigiteenistujate karm hindamisprotsess. Tegemist on esimese korraga, kui Kreeka avalikus sektoris sellist skeemi kasutatakse. Allikad teatavad, et vallandamised algavad, kui töötajate hindamine lõpeb ja see võtab aega juunini.

Osa avaliku sektori töötajatest, keda jääb üle normi, jäetakse tööjõureservi, mitte ei vallandata kohe. See tähendab, et nad saavad järgmise 12 kuu jooksul 60 protsenti palgast. Enamikul juhtudel on need pensionieale lähedal olevad bürokraadid. Esimese hooga kaotab suvel töö umbes 15 000 riigiteenistujat.