Kosovos kukutasid erimeelsused koroonakriisi üle valitsuse

 (12)
Kosovos kukutasid erimeelsused koroonakriisi üle valitsuse
Foto: VALDRIN XHEMAJ, EPA

Kosovos kukkus pärast umbusaldusavaldust parlamendis Albin Kurti juhitud valitsus, sest koalitsioonipartner ei olnud rahul Kurti lähenemisega koroonaviiruse vastasele võitlusele.

Valitsus astus ametisse vaid kaks kuud tagasi, vahendab BBC News.

Pole selge, kuidas poliitilist patiseisu nüüd lahendatakse, sest valimisi ei saa pandeemia tõttu korraldada.

Arstid on hoiatanud, et ilma selge juhtimiseta võib viirus Kosovo alarahastatud tervishoiusüsteemile üle jõu käia.

Kosovos on seni tuvastatud vähemalt 70 nakatumisjuhtumit ja üks inimene on koroonaviiruse põhjustatud haigusesse Covid-19 surnud.

Teatatakse, et poliitiline kriis on vihastanud kodanikke, kes tahaksid, et riigi juhid tegeleksid viiruse leviku vastase, mitte omavahelise võitlusega.

Et tänavameeleavaldused on keelatud, on pealinna Prishtina elanikud viha väljaelamiseks rõdudel potte ja panne kokku tagunud.

Ühel meeleavaldajal õnnestus eile parlamendi juures lahti rullida loosung: „Kõige ohtlikum pandeemia Kosovos on poliitika. Häbi!“

Umbusaldushääletuse algatas väiksem koalitsioonierakond Kosovo Demokraatlik Liiga (LDK), millele oli viimne piisk karikasse LDK ministri Agim Veliu ametist vabastamine peaministri poolt. Veliu toetas president Hashim Thaçi üleskutseid eriolukorra kehtestamiseks koroonaviiruse vastu võitlemiseks. Kurti väitis, et see ei ole õigustatud.

Seotud lood:

Umbusalduse poolt oli pärast ligi 12-tunnist debatti parlamendi 120 liikmest 80.

Analüütikute sõnul ei ole tõenäoline, et Kurti erakond püüaks uut valitsust moodustada.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!