Koroonaviirusest on üle maailma paranenud üle 100 000 inimese

 (13)
Koroonaviirusest on üle maailma paranenud üle 100 000 inimese
Foto: EDUARDO MUNOZ ALVAREZ, AFP

Kuigi koroonaviirusesse nakatumise juhtumite arv jätkab ülemaailmselt kasvu on pärast haiguspuhangu algust detsembris viirusest paranenud üle 100 000 inimese, selgub USA Johns Hopkinsi ülikooli andmetest.

Hiinas on paranenud üle 72 000 inimese ja neist ligi 60 000 Hubei provintsis, kust puhang alguse sai, vahendab The Hill.

Itaalias on paranenuid üle 7000 ja näiteks USA-s ligi 200.

Enamikul nakatunutest tekitab koroonaviirus vaid kerged sümptomid, nagu köha ja palaviku.

Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) andmetel paranevad kergete sümptomitega inimesed tavaliselt umbes kahe nädalaga. Tõsisemalt haigetel võib paranemine aega võtta kuni kuus nädalat.

„Kõige tavalisemate teatatud sümptomite hulgas on palavik, kuiv köha ja raske hingamine ning enamik patsiente (80%) kogesid kerget haigust,“ teatasid WHO ametnikud varem sel kuul. „Umbes 14% koges rasket haigust ja 5% olid kriitiliselt haiged.“

Seotud lood:

WHO hoiatas eelmisel nädalal, et ka noored inimesed ei ole koroonaviiruse ees väljaspool ohtu. Tervishoiuametnike sõnul näitavad andmed paljudest riikidest, et alla 50-aastased inimesed võivad moodustada märkimisväärse osa haiglasse paigutamist vajavatest patsientidest.

„See koroonaviirus võib panna sind nädalateks haiglasse või isegi tappa,“ ütles WHO peadirektor Tedros Adhanom Ghebreyesus reedel. „Isegi kui sa haigeks ei jää, võivad sinu valikud selle kohta, kus sa käid, olla määravad elu ja surma vahel kellegi teise jaoks.“

Koroonaviirus SARS-CoV-2

 • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
 • Olulised telefoninumbrid:
  • 1247 – Käitumisjuhised eriolukorras toimetulekuks ja koroonaviirusega seotud küsimustes (24h, tasuta)
  • 1220 – Perearsti nõuandetelefon eesti ja vene keeles, pakub meditsiinialaseid nõuandeid ja konsultatsiooni (24h, tasuta)
  • 53 01 9999 – Välisministeeriumi konsulaarinfo, kui oled välismaal hätta jäänud (24h)
  • 112 – Hädaabinumber kiirabi, pääste ja politsei kutsumiseks (24h, tasuta)
 • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused.
 • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
 • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 17. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
 • Pärast välismaalt naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis, välja arvatud erandid seoses Baltikumi ja Soomega. Loe lähemalt kriis.ee lehelt!
 • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
Küsitlus #118543