Koroonaviirusesse surnute arv üle maailma ületas 3000 piiri

 (62)
Koroonaviirusesse surnute arv üle maailma ületas 3000 piiri
Foto: AP

Koroonaviirusesse surnud inimeste arv üle maailma ületas 3000 piiri. Hiina teatas 42 uuest surmajuhtumist ja üle 90% kõigist surmadest on aset leidnud Hiina Hubei provintsis, kust viiruse levik ka eelmise aasta lõpus alguse sai.

Inimesi on aga surnud ka kümnes muus riigis, sealhulgas üle 50 Iraanis ja üle 30 Itaalias, vahendab BBC News.

Kinnitatud nakatumisjuhtumeid on üle maailma olnud ligi 90 000 ja nakatunute arv väljaspool Hiinat kasvab nüüd kiiremini kui Hiinas.

Enamikul patsientidest on siiski vaid kerged sümptomid, teatas Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) eile. Suremus näib olevat 2-5%.

Võrdluseks: hooajalise gripi suremus on keskmiselt umbes 0,1%, aga see on ülimalt nakkav ja igal aastal sureb kuni 400 000 inimest.

Teistel koroonaviiruse vormidel nagu SARS ja MERS on palju suurem suremus kui Covid-19-l.

Seotud lood:

Kui Hiinas on nakatumiste arv langenud, siis mujal maailmas on toimunud järsk tõus.

Euroopa suurimas nakkuskoldes Itaalias nakatumiste arv kahekordistus 48 tunniga, teatas riigi tsiviilkaitsejuht eile. Surnuid on Itaalias 34 ja nakatunuid 1694.

Suurbritannias, kus on 36 nakatunut, kutsus peaminister Boris Johnson tänaseks kokku erakorralise Cobra komitee istungi.

Suurim nakkuskolle väljaspool Hiinat, Lõuna-Korea teatas 476 uuest nakatumisest, mis tõstis koguarvu 4212-ni. Surnud on Lõuna-Koreas 26 inimest. 3081 nakatumist on leidnud aset Daegu linnas ja 73% neist on seotud Shincheonji kirikuga.

Kümne miljoni elanikuga Souli linnapea kutsus elanikke töötama kodust ja vältima rahvarohkeid paiku.

Iraan teatas eile, et seal on nakatunuid 978 ja surnuid 54.

Esimestest nakatunutest teatasid nädalavahetusel näiteks Katar, Ecuador, Luksemburg ja Iirimaa.

Esimesest nakatunust teatas ka USA New Yorgi osariik. 30. eluaastates naine sai viiruse Iraanis käies.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!