Koroonaviirusesse nakatus Suurbritannia troonipärija prints Charles

 (14)
Koroonaviirusesse nakatus Suurbritannia troonipärija prints Charles
Foto: POOL New, REUTERS

Koroonaviirusesse on nakatunud Suurbritannia troonipärija prints Charles, teatas Clarence House täna.

71-aastasel printsil on kerged sümptomid, aga muidu on ta hea tervise juures, teatas pressiesindaja BBC Newsi vahendusel.

Koroonaviiruse proovi on andnud ka printsi abikaasa, 72-aastane Cornwalli hertsoginna, aga temal viirust ei ole.

Clarence House’i teatel on Charles ja Camilla eneseisolatsioonis Balmoralis. Prints on viimastel päevadel kodus töötanud.

„Vastavalt valitsuse ja meedikute soovitustele on prints ja hertsoginna eneseisolatsioonis kodus Šotimaal. Testid viis läbi riiklik tervishoiuteenistus Aberdeenshire’is, kus nad vastasid testimise kriteeriumidele,“ öeldakse ametlikus avalduses. „Ei ole võimalik kindlaks teha, kellelt prints viiruse sai, suure hulga kohtumiste tõttu viimastel nädalatel, mis tal on olnud avaliku rolli tõttu."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!