Koroonaviirusesse nakatus Saksamaa liidukantslerikandidaat Friedrich Merz

 (3)
Koroonaviirusesse nakatus Saksamaa liidukantslerikandidaat Friedrich Merz
Friedrich MerzFoto: Annegret Hilse, Reuters

Saksamaal andis positiivse koroonaviiruse proovi liidukantslerikandidaat Friedrich Merz, kinnitas tema pressiesindaja CNN-ile.

Merz ise teatas sellest Twitteris: „Minu pühapäeval läbi viidud koroonatest on positiivne. Ma olen kuni järgmise nädala lõpuni kodus karantiinis. Õnneks on mul ainult kerged kuni keskmised sümptomid, kõik kohtumised on tühistatud. Ma järgin rangelt terviseameti juhiseid.“

Veteranpoliitik Merz ühines hiljuti Kristlik Demokraatliku Liidu esimehe valimise kampaaniaga. Selle võidujooksu võitjal on suur tõenäosus saada ka Saksamaa uueks liidukantsleriks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!