Koroonaviirusesse nakatunute arv Itaalias tõusis eile 400-ni

 (9)
Koroonaviirusesse nakatunute arv Itaalias tõusis eile 400-ni
Foto: MIGUEL MEDINA, AFP

Uude koroonaviirusesse nakatumise juhtumite arv Itaalias kasvas eile 400-ni, mis kujutab endast 25-protsendist kasvu 24 tunni jooksul. Itaaliast on viirus levinud mitmetesse Euroopa riikidesse.

Itaalia võimud teatasid eile õhtul kokku 400 koroonaviirusesse nakatunust. Ööpäevaga lisandus neid 80, vahendab BBC News.

Nakkuskolle asub Itaalia tööstuslikus põhjaosas Lombardia ja Veneto regioonides. Seni on Itaalias surnud 12 inimest.

Valitsusametnikud on püüdnud avalikkust rahustada ja kinnitanud, et on astutud samme viiruse leviku tõkestamiseks.

Koolid, ülikoolid ja kinod on suletud ning paljud avalikud üritused ära jäetud.

Karantiinis on 11 linna, kus elab kokku 55 000 inimest.

Kardetakse, et koroonaviirus viib Itaalia majanduslangusse. Itaalia majanduspealinnas Milanos on tänavad tühjad ja palju on tühistatud hotellide broneeringuid.

Seotud lood:

„See on murettekitav olukord, aga me ei tohi paanikasse laskuda. On veel palju teadmatust selle viiruse kohta ja eriti selle päritolu ja selle kohta, kuidas see levib,” ütles Euroopa Komisjoni tervishoiuvolinik Stella Kyriakides pärast kohtumist Itaalia tervishoiuministriga Roomas.

Viimastel päevadel on esimestest koroonaviiruse juhtumitest teatanud Austria, Horvaatia, Kreeka, Norra, Šveits, Gruusia ja Põhja-Makedoonia. Enamuses on need juhtumid seotud inimestega, kes saabusid Itaaliast.

Uutest juhtumitest on teatatud ka Hispaanias, Prantsusmaal ja Saksamaal.

Väljaspool Euroopat teatasid esimestest juhtumitest Alžeeria, Brasiilia ja Pakistan.

Iraanis on viimase nädalaga teatatud kokku 19 surma- ja 139 nakatumisjuhtumist. Valitsus teatas eile, et ühtegi linna karantiini panna ei kavatseta. Iraani võimud on siiski palunud inimestel mitte külastada puhangu keskmes olevat Qomi linna, aga ei ole sulgenud linna keskel olevat mošeed, mida külastab igal aastal miljoneid šiiidi palverändureid.

Lõuna-Korea teatas eile, et nakatunuid on seal kokku üle 1200 ja surnud on seni 12 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!