Koroonaviirusega Briti peaminister Boris Johnson viidi haiglasse

 (57)
53312793
Peaminister Boris Johnson viidi Londonis St Thomas Hospitali kontrolli.Foto: Kirsty O'Connor, PA

Suurbritannia peaminister Boris Johnson viidi pühapäeval haiglasse, kuna koroonaviiruse sümptomid püsivad tal juba kümme päeva.

"Arsti soovitusel on peaminister täna õhtul haiglasse testidele lubatud. See on ettevaatusabinõu, kuna peaministril on koroonaviiruse püsivad sümptomid kümme päeva pärast viiruse suhtes positiivsete testide tegemist," seisab peaministri büroo eileõhtuses avalduses.

Ühtlasi tänas Suurbritannia valitsusjuht riikliku tervishoiuteenistuse töötajaid kogu nende "uskumatult raske töö" eest ja kutsus avalikkust üles järgima valitsuse soovitust püsida kodus, et päästa inimelusid.

Boris Johnson tegi koroonaviiruse testi 27. märtsil, see näitas nakatumist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!