Koroonaviiruse tõttu otsustati Saksamaal ära jätta maailma suurim õllefestival Oktoberfest

 (11)
Koroonaviiruse tõttu otsustati Saksamaal ära jätta maailma suurim õllefestival Oktoberfest
Foto: Frank Hoermann/SVEN SIMON via www.imago-images.de

Koroonaviirusevastaste piirangumeetmete järjekordseks ohvriks langes traditsiooniliselt Saksamaal Münchenis peetav maailma suurim õllefestival Oktoberfest, mis pidi algama 19. septembril.

Saksamaal on suured rahvaüritused ametlikult keelatud 31. augustini. Kuigi Oktoberfest pidi algama sellest hiljem, teatas Baieri liidumaa peaminister Markus Söder täna, et festivali sel aastal ei toimu, vahendab Deutsche Welle.

„Praeguse olukorra põhjal ei kujuta ma ette, et selline suur üritus oleks sel ajal üldse võimalik,” ütles Söder ajakirjanikele. Ta lisas, et tema ja Müncheni linnapea tegid ühisotsuse Oktoberfest ära jätta.

Kaks nädalat tagasi käidi välja mini-Oktoberfesti idee. See oleks olnud avatud ainult kohalikele Münchenist ja selle ümbrusest. Müncheni linnaametnikud aga seda ideed ei toetanud.

Maailma suurim õllefestival meelitab tavaolukorras Münchenisse kuus miljonit inimest. Sel aastal pidi üritus toimuma 19. septembrist 4. oktoobrini.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!