Koroonapandeemia ülemaailmseks keskmeks on nüüd saanud Ladina-Ameerika

 (4)
Koroonapandeemia ülemaailmseks keskmeks on nüüd saanud Ladina-Ameerika
Foto: AMANDA PEROBELLI, REUTERS

Ladina-Ameerika on möödunud Euroopast ja isegi USA-st igapäevaselt koroonaviirusesse nakatujate arvu poolest, teatas eile Panameerika Terviseorganisatsioon (PAHO). Regioon on seega ülemaailmse pandeemia uus kese.

Kogu Ameerikas on nakatumisjuhtumeid nüüd üle 2,4 miljoni ja surnud on 143 000 inimest, teatas PAHO esindaja dr Carissa Etienne, vahendab CNN.

PAHO on eriti mures Brasiilia pärast, kus eelmisel nädalal teatatud uute juhtumite arv oli seitsmepäevase perioodi suurim alates haiguspuhangu algusest, teatas Etienne.

Palju juhtumeid lisandub ka Peruus ja Tšiilis, lisas Etienne ja hoiatas, et Ladina-Ameerikas ei ole praegu aeg piiranguid lõdvendada.

Peruus ja Tšiilis on praegu seitsme päeva jooksev keskmine nakatumismäär inimese kohta maailma kõrgeim, selgub Oxfordi ülikoolis baseeruva sõltumatu statistikaveebilehe Our World in Data (OWID) andmetest.

Seotud lood:

Eilse seisuga oli Tšiilis 77 961 nakatumis- ja 806 surmajuhtumit. Esmaspäeval andsid positiivse koroonaproovi Tšiili energiaminister Juan Carlos Jobet ja avalike tööde minister Alfredo Moreno.

Brasiilia möödus nädalavahetusel Venemaast ja läks kinnitatud nakatunute arvult maailmas USA järel teisele kohale. Esmaspäeval oli Brasiilias 374 898 nakatumis- ja 23 473 surmajuhtumit.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!