Koroonakahtlusega suri Venemaa kõige salastatum allveelaevnik Aleksei Burilitšev

 (8)
Koroonakahtlusega suri Venemaa kõige salastatum allveelaevnik Aleksei Burilitšev
Foto: Lev Fedossejev/TASS

Moskvas suri 63. eluaastal Venemaa kaitseministeeriumi süvaveeuuringute peavalitsuse ülem, Venemaa kangelane, viitseadmiral Aleksei Burilitšev, teatas RIA Novosti oma allikatele viidates.

„Ta oli ravil sõjaväehaiglas, tal oli koroonaviiruse kahtlus,” täpsustas allikas.

Burilitšev sündis 1958. aastal Leningradis. Ta lõpetas eeskujulikult Frunze-nimelise kõrgema sõjamerekooli ja läbis teenistuse põhjalaevastiku tuumaallveelaevadel.

1980. aastatel oli Burilitšev allveelaevade K-463 ja K-317 Pantera komandöri abi. 1990. aastatel oli Burilitšev tuumaallveelaeva K-461 Volk komandör. See täitis keerulisi ülesandeid Atlandi ookeani kaugetes piirkondades.

USA allveelaevade vastaste jõudude valitsemispiirkonnas avastas Volk uusima USA allveelaeva ballistiliste rakettidega. Seejärel jälitas Volk seda pikka aega. Selle eest anti Burilitševile Venemaa kangelase aunimetus, teatab RIA Novosti.

2005. aasta oktoobrist juhatas Burilitšev Venemaa kaitseministeeriumi süvaveeuuringute peavalitsust. See on kaitseministeeriumi üks salastatumaid allüksusi, mis tegeleb uuringute ja muu tegevusega maailmamere sügavustes.