Koroonajuhtumite arv üle maailma ületas viie miljoni piiri

 (7)
Koroonajuhtumite arv üle maailma ületas viie miljoni piiri
Foto: Rana Sajid Hussain, ZUMAPRESS.com

Kinnitatud koroonaviirusega nakatumise juhtumite arv üle maailma ületas täna viie miljoni piiri, selgub USA Johns Hopkinsi ülikooli andmetest.

Erinevused riikide testimise ulatuses ja definitsioonides, andmete puudumised ja ajalised nihked tähendavad, et nakatunute tegelik arv on kindlasti suurem, vahendab Guardian.

Esimesed nakatumisjuhtumid ilmnesid teadaolevalt 2019. aasta detsembri lõpus Hiinas Wuhanis.

Viimase 24 tunniga püstitati maailmas ööpäevane nakatumisjuhtumite lisandumise rekord – 106 000. Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) hoiatas seepeale, et pandeemia ei ole kaugeltki läbi.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!