Kopenhaagenis toimus mitme ohvriga tulistamine, üks politseinik on eluohtlikus seisus

 (34)
Täiendatud: kahtlusalune sai haavata ja võeti kinni
Kopenhaagenis toimus mitme ohvriga tulistamine, üks politseinik on eluohtlikus seisus
31. august ChristianiasFoto: AFP

Taani pealinnas Kopenhaagenis Christiania linnaosas tulistas kurjategija kolmapäeva õhtul kahte politseinikku ja vähemalt ühte tavakodanikku.

Politsei teatel toimus laskmine politseioperatsiooni käigus, mille eesmärk oli narkokuriteos kahtlustava isiku vahistamine. Üht politseinikku tulistati pähe ning arstide teatel on tema elu ohus. Teine politseinik sai kuulitabamuse jalga.

Samuti tulistati veel vähemalt üht sündmuspaigal viibinud inimest, kes sai haavata puusa, tema vigastused pole eluohtlikud. Politsei teatel oli haavatu välismaalane, keda tabanud kuul ei pärinenud korravalvurite relvast.

Ööl vastu neljapäeva piiras politsei kogu Christiania linnaosa sisse. Üks inimene on seoses toimunuga vahistatud, väidetava tulistaja püüdmiseks algatati otsingud.

Politsei avaldas ühest kahtlusalusest foto. Lisaks pildil olevale mehele teatati veel ühe isiku otsingutest. Kurjategijate püüdmisest võtab osa ka Rootsi politsei.

Praeguseks Twitterist kustutatud postitus. Foto: Twitter

Neljapäeva hommikul peeti kahtlusalune Kastrupi linnaosas kinni. Vastuhakkamisel sai kurjategija haavata ja ta viidi kriitilises seisundis haiglasse.