Koolitulistamine USAs Colorodos: üks õpilane sai surma, kaheksa viga

 (6)
Koolitulistamine USAs Colorodos: üks õpilane sai surma, kaheksa viga
AP

USAs Colorado osariigis Denveri lähistel toimus ühes koolis tulistamine. Kahe noore käe läbi hukkus üks õpilane, veel kaheksa inimest sai viga.

CNN kirjutab, et tulistamine leidis kohaliku aja järgi aset kell 14. Kaks selles koolis õppivat noort (üks täisealine, teine alaealine) jätsid oma auto hoone ette ja kõndisid relvadega majja. Nad suutsid tappa ühe ja vigastada kaheksast inimest. Mitme ohvri seisund on kriitiline, noorim neist on kõigest 15-aastane. Politsei pidas tulistajad kinni.

Antud koolis õpib kokku 1850 noort. Teadaolevalt olid tulistajad sealsed õpilased.

See kool asub kõigest 11 kilomeetri kaugusel Columbine'i keskkoolist, kus toimus tulistamine 1999. aasta aprillis. Tulistajateks olid sama kooli abituriendid Eric Harris ja Dylan Klebold. Tulistamises hukkus 12 õpilast ja üks õpetaja. 21 inimest sai tulistamises vigastada ja lisaks veel kolm koolist põgenemisel. Pärast tulistamist sooritasid Harris ja Klebold kooli raamatukogus enesetapu.

Kahjuks on see inspireerinud teisigi. Just täitus tulistamisest 20 aastat. Aprilli keskel otsis politsei Florida neiut, kes rändas Colorado kanti ja ähvardas, et korraldab samuti massimõrva. Enne, kui politsei ta kätte sai, sooritas tüdruk aga enesetapu.