Kooliteel kadunud 7-aastane tüdruk leiti Helsingist

 (20)
Kooliteel kadunud 7-aastane tüdruk leiti Helsingist
Reuters/Scanpix

Lõuna-Soomes Uusimaa maakonnas läks hommikul kooliteel kaduma koolitüdruk. Kerava politsei teatel saadi teade seitsmeaastase Riikka Määttä kadumise kohta kella kümne ajal.

Kool ja tüdruku vanemad võtsid ühendust politseiga, kui selgus, et kodunt jalgrattaga lahkunud laps ei olnud tundidesse jõudnud. Tuusulas elav Riikka käib Kirkonkylä koolis, kirjutab Helsingin Sanomat.

Politsei ja vabatahtlik päästesalk otsisid tüdrukut Kerava keskuse piirkonnast aga ka Killa linnaosast Kerava ja Tuusula piiril. Tegu oli suure päästeoperatsiooniga.

Heledajuukselisel tüdrukul oli kadumishetkel peas roheline Muumi kiiver, seljas punane fliisist Crew-kirjaga jope ja jalas roosad püksid. Jalgaratta margiks on Yosemite.

Iltalehti teatel leiti Riikka kiiver ja jalgratas pärastlõunal Kerava raudteejaamast ja politsei on lapse leidmiseks võeti ühendust Soome riikliku raudteefirmaga VR.

Täie tervise juures olev laps avastati kirjelduste põhjal juhusliku mööduja poolt Helsingist. Politsei kriminaalkomissar Markku Lylykangas ütles Ilta-Sanomatele, et tüdruk viidi esmalt jaoskonda.

Kas Riikka saabus Helsingisse rongiga, seda ei teatata. Keravast on Helsingisse umbes 30 kilomeetrit.