Kommersant: Putin saatis muu hulgas NATO riikidele ettepaneku kesk- ja lühimaarakettide kohta

 (43)
Kommersant: Putin saatis muu hulgas NATO riikidele ettepaneku kesk- ja lühimaarakettide kohta
Foto: Aleksei Nikolski, AP

Venemaa president Vladimir Putin saatis eelmisel neljapäeval, 19. septembril mitmete riikide, sealhulgas NATO liikmesriikide pealinnadesse pöördumise ettepanekuga kehtestada moratoorium kesk- ja lühimaarakettide paigutamisele Euroopasse ja teistesse regioonidesse, teatas ajaleht Kommersant dokumendi sisuga kursis olevale allikale viidates.

Kommersandi teatel said kirja ka Euroopa Liidu välispoliitikaesindaja Federica Mogherini ja NATO peasekretär Jens Stoltenberg, vahendab RIA Novosti.

Kommersant kirjutab, et Moskva on juba pakkunud sellist kokkulepet NATO riikidele, aga viimased ei näidanud selle vastu üles mingit huvi.

„Kutsume teid toetama meie jõupingutusi, astudes NATO raames üles maismaa kesk- ja lühimaarakettide kohale paigutamisele moratooriumi kehtestamise poolt, mille kuulutas välja Venemaa,” öeldakse väidetavalt Putini pöördumises.

Seotud lood:

USA president Donald Trump teatas eelmise aasta oktoobris USA taganemisest 1987. aastal Nõukogude Liidu ja USA allkirjastatud kesk- ja lühimaarakettide likvideerimise lepingust, sest USA väitel rikkus Venemaa seda.

Sel aastal peatas Venemaa vastuseks ka oma osalemise lepingus ja see lakkas augusti alguses kehtimast.