Kolme jordaanlast karistati Bushi mõrvaplaani eest

 (7)
George W. Bush
Reuters/Scanpix

Jordaania sõjaväekohus mõistis eile kolm islamivõitlejat süüdi USA president George Bushi tapmise kavandamise eest 2006. aastal toimunud visiidi ajal ja karistas neid 15-aastase vanglakaristusega.

20. eluaastates jordaanlased Nidhal Musleh al-Momani, Sattam al-Zawahrah ja Tharwat Daraj vahistati 28. novembril 2006, päev enne Bushi lennuki maandumist Jordaania pealinnas Ammanis, vahendab Associated Press.

Süüdistajate sõnul leiti meeste juurest kuulipildujad ning suured pommide valmistamiseks mõeldud bensiiniga täidetud plastpudelid. Neid süüdistati kavatsuses rünnata Ammani USA ja Taani saatkonda. Taanil sel ajal Jordaanias saatkonda polnud.

Advokaatide sõnul on juhtum liialdatud ja ebarealistlik, sest nende klientidel pole selliste rünnakute korraldamiseks ei organisatsioonilisi võimeid ega oskusi.

Turvatöötajad tunnistasid, et olid pealt kuulnud al-Momanit ütlemas, et ta kavatseb ennast Bushi konvoi keskel õhku lasta.

Süüdistajate sõnul kohtusid kolm süüdimõistetut Zarqas, mis on USA õhurünnakus kaks aastat tagasi hukkunud Iraagi al-Qaida liidri Abu Musab al-Zarqawi kodulinn.