Kolmas katse: Läti president usaldas valitsuse moodustamise Krišjānis Kariņšile


Kolmas katse: Läti president usaldas valitsuse moodustamise Krišjānis Kariņšile
Krišjānis KariņšFoto: Ints Kalninš, REUTERS

Läti president Raimonds Vējonis usaldas pärast erakonna Uus Ühtsus esindajatega kohtumist valitsuse moodustamise Krišjānis Kariņšile.

Kariņš informeeris kohtumisel riigipead luua üritatava valitsuse prioriteetidest ja vastutusalade jaotusest valitsuses, vahendab Läti Delfi.

Koos Uue Ühtsusega plaanivad koalitsiooni moodustada Rahvuslaste Ühendus, Uus Konservatiivne Partei. KPV.LV ja ühendus Attīstībai/Par!.

Algselt võtsid valitsuse moodustamise läbirääkimistest osa ka Roheliste ja Talupidajate Liidu (ZZS) esindajad, kuid mitme erakonna maha märgitud „punaste joonte” tõttu otsustati läbirääkimised ZZS-iga lõpetada.

Lisaks peaministri kohale tahab Uus Ühtsus saada rahandusministri (kandidaat on Jānis Reirs) ja välisministri (kandidaat Edgars Rinkēvičs) portfelle.

KPV.LV-le pakutakse siseministri (Sandis Ģirģens), majandusministri (Didzis Šmits) ja heaoluministri (Ieva Krapāne) portfelle, Uuele Konservatiivsele Parteile justiitsministri (Jānis Bordāns), sideministri (Tālis Linkaits) ning teadus- ja haridusministri (Ilga Šuplinska) portfelle.

Attīstībai/Par! võib oma valitseda saada kaitseministeeriumi (Artis Pabriks), keskkonna- ja regionaalarenguministeeriumi (Juris Pūce) ja tervishoiuministeeriumi (Ilze Viņķele). Rahvuslaste Ühendusele võidakse pakkuda kultuuriministri (Diana Melbārde) ja põllumajandusministri (Kaspars Gerhards) kohti.