Kolmanda Reichi passiga meest ei lastud lennukile

 (37)
Kolmanda Reichi passiga meest ei lastud lennukile
Scanpix

Lääne-Saksamaal Maini-äärse Frankfurti lennujaamas vahistati mees, kes esitas piirikontrollis ametnikele isikutunnistusena isetehtud Hitleri-aegse Saksamaa Kolmanda Reichi passi.

Väljaande RP-Online teatel soovis „fantaasiapassiga" sakslane lennata Frankfurdist Middle East Airlinesi vahendusel Lähis-Itta, Iisraeli naaberriiki Liibanoni.

Vastavalt dokumendis olevatele märgetele on see väljaantud „Suur-Berliinis" asuvas „Reichi siseministri" poolt juunis 2009, kehtivusajaga kümme aastat.

Peale seda kui lennujaama töötajad keeldusid meest lennukile laskmast, võttis ta tunnistajate juuresolekul ühendust kellegi „Saksa Reichi eksiilvalitsuse riigikantsleriga (reichskanzler)", kes on sunnitud ajutiselt viibima Šveitsis.

„Reichi kantsler" avaldas omalt poolt juhtunu pärast protesti ja lubas saata faksi teel noodi „liitlasvägede loodud Saksamaa Liitvabariigi ajutistele võimudele" (Provisorische Übergangsverwaltung des Alliierten Konstrukts BRD).

See 58-aastast „Reichi kodanikku" ei aidanud ning protestist hoolimata peeti mees dokumentide võltsingu kahtluse alusel kinni. Tema Reichi "pass" konfiskeeriti.