Kolleeg: Costa Concordia kapten juhtis laeva nagu Ferrarit

 (28)
Kolleeg: Costa Concordia kapten juhtis laeva nagu Ferrarit
AP/Scanpix

Meeskonnakaaslased süüdistavad Itaalia kaptenit Francesco Schettinot, kes ajas kruiisilaeva Costa Concordia Giglio saare juures karile, et ta juhtis ligi 300-meetrist laeva nagu Ferrarit.

„Kui ma peaksin võrdluse tooma, siis meile jäi mulje, et ta juhiks bussi nagu Ferrarit,“ ütles üks Costa Concordia meeskonnaliikmetest Martino Pellegrino Itaalia ajalehele La Repubblica Daily Telegraphi vahendusel.

Pellegrino sõnul oli kapten Schettino Vahemerel ristelnud hiigelaluse juhtimisel autoritaarne ja jäik.

„Mul on alati olnud Schettino suhtes reservatsioone. On tõsi, et ta oli minu järel teine mees laevas, aga ta oli liiga ülevoolav. Hulljulge. Ma pidin ta mitu korda paika panema,“ rääkis laevakaptenist kolleeg Mario Palombo.

Mõned kolleegid astusid aga Schettino kaitseks välja. Michele Miccio sõnul oli Schettinol laevafirmas Costa Crociere hiilgav karjäär.

Kapteni õde Giulia Schettino ütles, et vend on ebaõiglaselt poriga üle valatud ning väitis, et ühtki süüdistust pole tõestatud.

Itaalia merepiirivalveametniku Gregorio De Falco sõnad Schettinole „Minge tagasi pardale“ on saanud Itaalia Facebooki, Twitteri ja muude sotsiaalvõrgustike hitiks ning need on trükitud juba ka T-särkidele.