Kõik neli mustanahalise George Floydi tapmise juures olnud politseinikku saavad süüdistuse

 (212)
Kõik neli mustanahalise George Floydi tapmise juures olnud politseinikku saavad süüdistuse
Meeleavaldus rassismi vastuScanpix/ZUMAPRESS.com

Minnesota osariigi peaprokurör Keith Ellison karmistab Minneapolises mustanahalise George Floydi tapmises süüdistatava Derek Chauvini süüdistust, kvalifitseerides selle teise astme mõrvaks. Süüdistuse saavad ka teised kolm Floydi tapmise juures olnud politseiametnikku, vahendab CNN.

46-aastane mustanahaline George Floyd suri möödunud esmaspäeval, kui ta peeti kinni kahtlustatuna valerahaga maksmises.

Kinnipidamisel oli Floyd politseiauto kõrval kõhuli maas ja politseinik Derek Chauvin (44) hoidis põlve ta kaelal. “Ma ei saa hingata,” kurtis Floyd viie minuti jooksul vähemalt 16 korda. Politseinik hoidis põlve kõril edasi ka siis, kui Floyd jäi vakka ja liikumatult lebama — kokku kaheksa minutit ja 46 sekundit. Floyd toimetati haiglasse, kus polnud tema päästmiseks enam midagi teha.

Floydi surma järel puhkesid paljudes USA linnades suured meeleavaldused, mis on mitmel pool muutunud massirahutusteks.

Chauvin ja tema kolm kolleegi vabastati ametist, kuid süüdistus kolmanda astme mõrvas (kuritahtlik tapmine) ja teise astme tapmises esitati Chauvinile alles reedel pärast rahutuste puhkemist. Uus ehk teise astme mõrva süüdistus tähendab kuni 40-aastast vanglakaristust.

Ülejäänud kolm politseinikku — Thomas Lane, Tou Thao ja J. Alexander Kueng — saavad süüdistuse teise astme mõrvale kihutamises ja kaasaaitamises ning teise astme tapmisele kihutamises ja kaasaaitamises.