Kohtunik taotleb valimiste eel Le Penilt puutumatuse võtmist

 (33)
Kohtunik taotleb valimiste eel Le Penilt puutumatuse võtmist
Foto: AFP

Prantsusmaa presidendikandidaat Marine Le Pen võib jääda ilma parlamendiliikme puutumatusest seoses Euroopa Liidu (EL) raha väidetava ebaseadusliku kulutamisega.

Prantsuse kohtuniku palvet enne valimisi EL-i seadusandjate poolt tõenäoliselt heaks ei kiideta, vahendab uudisteagentuur AFP.

Euroopa Parlament esitas mullu detsembri algul Le Penile nõude, et Rahvusrinde eurosaadik ja presidendikandidaat alustaks reeglitevastaselt kulutatud sadade tuhandete eurode tagasimaksmist.

Kokku nõuab europarlament tagasi 340 000 euro suurust summat.

Võlgnevus koosneb kahest osast, millest suurema summa, 298 500 eurot maksis Le Pen oma kabinetiülemale Catherine Griset'le, ametlikult selle eest, et Griset on alates 2010. aasta detsembrist töötanud europarlamendis tema assistendina.

Juhtumit uurinud Euroopa Liidu pettusevastane amet (Olaf) leidis, et Griset külastas oma väidetavat töökohta Brüsselis haruharva ja ei suutnud ka tõestada, et ta selles linnas resideeruks. Selle asemel tegeles ta parteiasjade ajamisega Prantsusmaal.

Teine nõue puudutab Le Peni assistenti Thierry Légier'd, kellele maksti fiktiivse töölepingu alusel 41 500 eurot.

Le Pen on öelnud, et ei alistu tagakiusamisele ega kavatse raha tagasi maksta.

Varem on eurorahade väärkasutuse eest samal viisil karistatud viit erinevat Rahvusrinde eurosaadikut, sealhulgas naispoliitiku isa Jean-Marie Le Peni.