Kohalik meedia avaldas pildid Gao sõjaväebaasi võimalikest ründajatest

 (51)
Housseyne Ag Issa foto terroristidest, kes väidetavalt Mali Gao sõjaväebaasi ründasid.
Housseyne Ag Issa foto terroristidest, kes väidetavalt Mali Gao sõjaväebaasi ründasid.Foto: Housseyne Ag Issa

Üleeile plahvatas Malis Gaos enesetaputerroristide juhitud auto, rünnakus sai viga ka kuus Eesti sõdurit. Kuigi pole selge, kes oli selle taga, avaldas Mali kohalik meedia pildi terroristidest, kes väidetavalt baasi ründasid.

Terroristide pilt ringleb nii Twitteris kui seda on kajastanud ka Mali väljaanded.

Rünnakus viga saanud kuuest Eesti sõdurist kolm on tagasi üksuses ning ülejäänud veel arsti järelvalve all. Nad saadetakse ilmselt koju, sest peagi läbisaava missiooni lõpuks, mis on augusti alguses, nad ei parane. Kaitseväe juhataja Martin Heremi sõnul nende vigastused rasked ei olnud.

Seotud lood:Rünnak Malis

Prantsuse sõjaväebaasi sissepääsu juures Malis Gaos plahvatas üleeile enesetaputerroristide juhitud auto, mis oli teadaolevalt värvitud ÜRO värvidesse. Vigastada said lisaks kuuele eestlasele ka prantslased ja kohalikud.

Herem ütles, et ei saa kinnitada, kas auto oli ÜRO värvidega maskeeritud või mitte. "Kuna ma pole ise fotosid näinud, ei saa seda praegu kinnitada," selgitas ta.

Heremi sõnul ei ole Gaos sel ajal, kui Eesti sõdurid on Malis rahuvalvemissioonil viibinud, nii raskeid rünnakuid olnud. "Küll aga on sarnaseid rünnakuid olnud Afganistanis," ütles ta.