Kogu Euroopas protestitakse kärpeplaanide vastu

 (13)
Kogu Euroopas protestitakse kärpeplaanide vastu
AFP/Scanpix

Tuhanded inimesed Brüsselis ja üle Euroopa korraldavad kolmapäeval protestimarsse valitsuste kärpeplaanide vastu. Euroopa ametiühingute konföderatsiooni teatel tuleb Brüsseli meeleavaldus üle aastate suurim.

Ametiühingute konföderatsiooni (ETUC) väitel on Euroopa Liidu töölised pankurite ja maaklerite poolt valla päästetud kriisi suurimad ohvrid, vahendab BBC News.

Brüsseli marsist oodatakse osa võtma 100 000 inimest 30 riigist. Marsitakse Euroopa Liidu institutsioonide ees, et väljendada on viha eelarve- ja muude kärbete vastu, mis võivad viia Euroopa majanduslangusesse.

ETUC-i väitel on majanduskriisi tõttu Euroopas töötuks jäänud 23 miljonit inimest. Kärpeplaanid viivad ametiühingute hinnangul veelgi suurema tööpuuduseni.

„Meie ei tekitanud seda kriisi. Arve peavad maksma pangad, mitte töötajad,” teatas ETUC.

Meeleavaldused toimuvad ka Hispaanias, Portugalis, Poolas, Kreekas, Iirimaal, Itaalias, Serbias, Lätis, Leedus ja teistes riikides.

Läti vabade ametiühingute liit loodab valitsuse hoone juurde kokku ajada 1000 meeleavaldajat. Ametiühingud kutsuvad üles kandma protesti märgiks riietel punast lindikest ning peatada paariks minutiks töö või sõiduk, teatab Läti Delfi.