Kirovi oblastikohus jättis jõusse otsuse, mis võtab Navalnõilt presidendiks kandideerimise õiguse

 (9)
Kirovi oblastikohus jättis jõusse otsuse, mis võtab Navalnõilt presidendiks kandideerimise õiguse
Foto: Vladimir Smirnov, TASS

Kirovi oblastikohus tunnistas seaduslikuks Vene opositsioonipoliitiku Aleksei Navalnõi ja ärimees Pjotr Ofitserovi kohta niinimetatud Kirovlesi asjas tehtud otsuse.

„Jätta Kirovi Lenini rajoonikohtu otsus Navalnõi ja Ofitserovi kohta 2017. aasta 8. veebruarist muutmata, advokaatide Davõdova, Mihhailova ja Kobzevi apellatsioonikaebus rahuldamata,“ öeldakse kolmapäeval langetatud kohtuotsuses, vahendab Interfax.

Navalnõi ja Ofitserov ise kohtuistungil ei viibinud ning nende huve kaitsesid advokaadid Vadim Kobzev ja Svetlana Davõdova.

Kirovlesi asjas jõustunud kohtuotsus jätab Navalnõi Venemaa föderaalseadusandluse järgi ilma õigusest kandideerida presidendiks. Navalnõi ise usub aga, et põhiseadus jätab talle selle võimaluse.

Navalnõil säilib teoreetiline võimalus presidendivalimistel osaleda kahel juhul: kui Euroopa Inimõiguste Kohus kuulutab Vene kohtu korduva süüdimõistva otsuse ebaseaduslikuks (millega seoses võidakse see tühistada) või kui Navalnõi saavutab Venemaa põhiseaduskohtus selle, et seadusesäte, mis takistab tal presidendivalimistel osaleda, kuulutatakse põhiseadusevastaseks.