Kirgiisid esitasid Kasahstani „Päikese“ tänuks odava gaasi eest Nobeli rahupreemiale

 (5)
Kirgiisid esitasid Kasahstani „Päikese“ tänuks odava gaasi eest Nobeli rahupreemiale
RIANovosti

Kõrgõzstani parlament esitas Kasahstani presidendi Nursultan Nazarbajevi Nobeli rahupreemia kandidaadiks. Päev varem oli Kasahstan nõustunud müüma Kõrgõzstanile gaasi palju madalama hinnaga kui oli varem makstud Usbekistanile.

Kõrgõzstani parlamendi spiiker Ahmatbek Keldibekov kiitis Nazarbajevit rahvusliku ülesehitustöö ja ülemaailmse juhtrolli eest tuumadesarmeerimisel, vahendab Daily Telegraph.

91 Kõrgõzstani parlamendi liiget kohal viibinud 113-st esitasid eelmisel naljapäeval alates 1991. aastast võimul olnud 71-aastase Nazarbajevi ühe maailma prestiižsema preemia kandidaadiks. Et selleks aastaks oli kandidaatide esitamise tähtaeg juba möödas, kandideerib Nazarbajev 2012. aastal.

Vaene Kesk-Aasia riik Kõrgõzstan on varem väljendanud oma tänulikkust võõrriikide juhtidele, nimetades nende järgi mägesid.

Varem sel aastal otsustas Kõrgõzstani parlement nimetada mäe Venemaa peaministri Vladimir Putini järgi ja juba varem oli Kõrgõzstanis Boriss Jeltsini nimeline mäetipp. Lenini-nimeline mäetipp asub samuti Kõrgõzstani ja Tadžikistani piiril.